برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۰۰/۶/۳۰

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
مراقب آرامش و زیبایی منزل شما هستیم. فروشگاه های اینترنتی زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان

» راهنمای خرید فرش 1000 شانه

خرید فرش 1000 شانه

فرش 1000 شانه جدید ترین فرش ماشینی در عصر حاضر به شمار می آید که در تراکم 3000 و 3600 بافته می شود و بعد از آن با تکامل دستگاه های تولید فرش ماشینی فرش های 1200 شانه و 1500 شانه با تراکم بافت بالاتر روانه بازار شدند .
اما چرا فرش 1000 شانه بخریم ؟ فرش 1000 شانه به دلیل تکنولوژی جدید بافت ، تراکم بالا ، طرح های زیبا ، ظریف و چشم نواز و قیمت مناسب تر ، نسبت به انواع فرش  1200 شانه و 1500 شانه ، مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است .
در این مقاله قصد دایم  شما را در خرید فرش 1000 شانه راهنمایی کنیم که چه فرشی با چه ویژگی هایی بخریم تا هم مقرون به صرفه تر باشد و هم از کیفیت و دوام بالایی برخوردار باشد .

تراکم فرش 1000 شانه

به طور خلاصه شانه به تراکم عرضی فرش و تراکم به تراکم طولی فرش گویند یعنی وقتی گوییم که این فرش 1000 شانه است یعنی 1000 گره در یک متر در عرض فرش ماشینی بافته شده است و اگر فرشی دارای تراکم 3000 است یعنی 3000 گره در یک متر در راستای طول فرش بافته شده است . برای تشخیص فرش 1000 شانه باید به گره های پشت فرش نگاهی بیندازیم  اگر تعداد گره ها در 1 سانتی متر راستای عرضی 10 عدد بود آن فرش 1000 شانه است .هر چه شانه و تراکم فرش ماشینی بالا تر باشد یعنی تعداد گره های بافته شده در یک واحد از فرش بیشتر است در نتیجه شاهد ظرافت بالاتر و نقشه ای زیباتر فرش  برای خواهیم بود و به اصطلاح فرش دستباف گونه تر است . پس اگر به دنبال خرید فرشی زیبا ، شیک ، مدرن و امروزی هستید که در عین حال قیمت مناسب تری هم داشته باشد بهترین گزینه خرید فرش 1000 شانه است . برای مشاهده انواع تراکم فرش 1000 شانه به لینک مربوطه مراجعه نمایید .

ارتفاع نخ خاب در فرش 1000 شانه
یا همان ضخامت فرش ماشینی 8 میلی متر با 1 میلی متر تلورانس می باشد . به طور معمول ارتفاع نخ خواب فرش های 500 شانه  و 700 شانه بلند تر است ولی از آنجا که فرش هزار شانه دارای تراکم بالاتری است ارتفاع نخ خاب آن کمتر است و به همین دلیل است که فرش های 1000 شانه و 700 شانه از لحاظ وزن تفاوت چندانی با هم ندارند .
ارتفاع نخ خواب پایین و تراکم بالاتر فرش 1000 شانه باعث به وجود آمدن ظرافت و زیبایی در نقشه و طرح فرش شده است و به طبع این فرش ها  نسبت به فرش های با شانه و تراکم پایین تر قیمت بالاتری هم به خود می گیرند .
جنس نخ خاب در فرش 1000 شانه
اغلب فرش های هزار شانه در الیاف اکرولیک هیت ست شده ( بدون پرز ) بافته می شوند که در نوع خود دارای بالاترین کیفیت است . البته الیاف پروپیلن و پلی استر ، سایر الیاف هایی است که در برخی شرکت ها برای تولید فرش 1000 شانه به کار می رود . حال برای خرید فرش 1000 شانه ، به بررسی هر مورد از زوایای مختلف می پردازیم  :
دوام و طول عمر : فرش های اکرولیک دارای دوام بالاتری نسبت به الیاف پروپیلن و پلی استر است و حتی تا 300 سال هم دوام می آورد ولی الیاف های پروپیلن و پلی استر به زودی نرمی و لطافت خود را از دست خواهند داد .
کوتاهی و آبرفتگی فرش : تغییر فرش های اکرولیک بسیار کم و ناچیز است ولی در سایر الیاف ها برا اساس میزان استفاده در اثر شستشو فرش ، شاهد کج شدن و کوتاه شدن پهنای فرش به صورت محسوس خواهیم بود .
پاخوردگی فرش : فرش های اکرولیک در اثر استفاده مداوم و پاخوردگی زیاد ، از بین نمی رود و جلوه خود را از دست نمی دهد ولی در الیاف های دیگر ما شاهد خوابیدن الیاف فرش در مدت زمان استفاده کوتاه خواهیم بود .
مقاومت در برابر حرارات : فرش های اکرولیک مقاومت زیادی در برابر حرارت زیاد دارند و سایر الیاف ها در برابر حرارت دچار سوختگی و فرورفتگی شده و از بین می رود .
با توجه به آنچه در بالا گفته شد خرید فرش از الیاف اکرولیک بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود چرا که اگر قیمت بالاتری هم بابت ان پرداخت می کنیم در عوض فرشی با ماندگاری بالاتری خواهیم داشت که در مدت زمان بالاتر زیبایی و کیفیت  خود را حفظ کرده د نتیجه می توان گفت الیاف فرش مهم ترین عامل ماندگاری و دوام یک فرش خواهد بود که در خرید فرش 1000 شانه باید در نظر گرفت .
فرش گل برجسته
شهر کاشان به عنوان  پایتخت تولید فرش ماشینی ، در تولید فرش 1000 شانه گل برجسته هم پیشتاز شده است . فرش 1000 شانه گل برجسته  به دلیل غیر هم سطح بودن بافت فرش و زیبایی دو چندان طرح و نقشه طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است و قمیت بالاتری نسبت به سایر فرش های ماشینی دارد .
تعداد رنگ فرش هزار شانه
تعداد رنگ های به کار رفته در یک فرش عامل مهمی در زیبایی طرح و نقشه فرش به حساب می اید فرش هایی که تعداد رنگ بالاتری دارند از قیمت بالاتری هم برخوردار هستند . فرش های 1000 شانه در دو نوع فرش ماشینی 1000 شانه 10 رنگ و فرش ماشینی 1000 شانه 14 رنگ بافته می شود .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
•  فروشگاه های خرید انواع فرش ماشینی
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  شماره حسابهای فرش کاشان
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه