برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : یکشنبه ۹۹/۵/۱۹

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
مراقب آرامش و زیبایی منزل شما هستیم. فروشگاه های اینترنتی زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان

» فرش با تراکم 3000

خرید فرش تراکم 3000 کاشان

فرش ماشینی تراکم 3000 کاشان
کاشان از قدیمی ترین تولید کنندگان فرش دستباف و فرش ماشینی در جهان است. فرش ماشینی کاشان در بازارهای داخلی و حتی بازارهای خارجی بیشترین سهم را داشته و دارد.
خرید فرش کاشان به دلیل برخورداری از کیفیت و تنوع بالا محبوبیت زیادی در بین خریداران دارند. برخی از فرش های ماشینی با تراکم های بالا بافته می شوند که افزایش تراکم سبب فشردگی و ظرافت ان ها می شود و شباهت فرش را به فرش دستباف زیاد می کند. به این نوع قالی های ماشینی، فرش ماشینی دستبافگونه می گویند.

قالی های ماشینی دستبافت گونه درجه یک کاشان در شانه ها و تراکم های متقاوتی چون: فرش 1000 شانه تراکم 3000، فرش 1200 شانه تراکم 3600 و فرش 1500 شانه تراکم 4500 تولید می شوند.
پایین ترین میزان تراکم طولی قالی شبه دستباف ماشینی مربوط به فرش های 1000 شانه تراکم 3000 و بالاترین تراکم مربوط به فرش های ماشینی لوکس 1500 شانه تراکم 4500 است.

شانه و تراکم اصلی ترین وظیفه را در تولید و بافت فرش ماشینی بر عهده دارند و با اتصال نخ خاب که در گره های طولی و عرضی فرش قرار دارد طرح فرش به وجود می آورند.
اولین و مهمترین وظیفه این دو شاخصه ظرافت و دوام فرش است. فرش های تراکم بالا به دلیل شانه بیشتر ظرافت بیشتری دارند و به همین دلیل برای مکان های شلوغ و پرترد مناسب نمی باشند. بهترین مکان برای قالی های تراکم 3000 کاشان فضاهای لوکسی چون پذیرایی است چرا که این فرش های ماشینی با ظرافت بالا می توانند زیبایی خاصی به محیط دهند و با تمامی وسایل خانه هماهنگ شوند.

بالا رفتن شانه از ضخامت فرش ماشینی می کاهد و از این جهت فرش های ضخیم بازار، فرش های 700 شانه و 500 شانه هستند. طرح و نقوش این فرش های تراکم پایین بسیار ساده و خلوت است ولی فرش های تراکم بالا مانند فرش 1000 شانه تراکم سه هزار با نقشه های شلوغ و رنگارنگ بافته می شوند.

قالی ماشینی با تراکم 3000 به معنای وجود سه هزار گره در طول فرش است. این تعداد گره تنها با الیاف ظریف قابل بافت هستند. در فرش های 1000 شانه ماشینی از تراکم 3000 ریشه استفاده می کنند تا طرح و گل فرش به صورت واضح تر نماین شود و در هم پیچیده نشوند.
پس هر مقدار تعداد گره های طولی و عرضی فرش ماشینی بیشترخ شود باید نخ مصرفی نیز تازک تر و مقاومت تر باشد. نمره نخ در فرش های هزار تراکم 3000 در حدود 30 تا 36 است. نمره نخ خاب فرش نشان دهنده ظرافت الیاف است و جای کمتری را در طول و عرض فرش اشغال می کند. فرش های تراکم 3000 هزار شانه از فرش های نازک محسوب می شوند و ضخامتی در حد 8 میلی متر دارند.

استفاده از به روزترین ماشین آلات بافندگی برای این قالی های ماشینی شبه دستباف باعث شده تا ضریب خطا در فرش به حداقل برسد و بازدهی بیشتری داشته باشد. الیاف مورد استفاده در قالی ماشینی تراکم 3000 باید نازک باشند زیرا دستگاه سرعت بالایی دارند و نخ ممکن است در حین بافت دچار پارگی شود و فرش عیب دار گردد.

انواع فرش ماشینی تراکم 3000 کاشان

1- فرش هزار شانه تمام اکریلیک تراکم 3000
از محصولات خوب و پرفروش فرش کاشان است که پرزدهی بسیار کمی داشته و شباهت بسیار زیادی به فرش دستباف پشم دارد. ظرافت قالی تراکم 3000 هزار شانه کاشان بسیار بالا است و نرمی و لطافت زیادی دارد. مقاومت بالا در برابر حرارت و نور، مقاومت زیاد فرش تراکم 3000 در برابر پاخورشدن، عدم ایجاد حساسیت قالی تراکم 3000 و عدم جذب رطوبت از ویژگی منحصر به فرد قالی تراکم سه هزار 1000 شانه است.

تولید کنندگان برای برطرف کردن پرزدهی الیاف اکریلیک فرش هزار شانه تراکم 3000 از عملیات هیت ست استفاده می کنند تا کیفیت و دوام فرش را افزایش داده و فرش پرزدهی نداشته باشد.
عملیت هیت ست روشی است که در قسمت اهار بر روی نخ خاب انجام می شود.  هیت ست کردن تنها برای الیاف اکریلیک است و فرش تمام اکریلیک هیت ست 1000 شانه کاشان از بهترین قالی های ایرانی می باشد. حرارت های مستقیمی چون اتوی داغ و حتی قابلمه داغ نیز حالت و رنگ فرش اکریلیک هزار شانه را تغییر نمی دهند و به هیچ وجه باعث سوختگی و فرورفتگی الیاف فرش نمی شوند.

2- فرش ماشینی تراکم 3000 گل برجسته هزار شانه کاشان از جدیدترین فرش های بازار فرش است که محبوبیت بسیار زیادی در میان خریدران دارد. در این فرش ماشینی تراکم 3000 زیبا از الیاف هایبالک استفاده شده است که صرفا برای برجسته کردن نقوش فرش به کار می رود.
فرش تراکم 3000 هزار شانه ماشینی اصل از نظر تعداد رنگ های به کار رفته در فرش به گروه های: قالی ماشینی درجه یک تراکم 3000 هشت رنگ هزار شانه، قالی ماشینی تراکم 3000 هزار شانه 10 رنگ و فرش ماشینی 1000 شانه تراکم 3000 چهارده رنگ تقسیم می شود.

3- فرش 700 شانه ماشینی یکی دیگر از فرش های تراکم 3000 کاشان است. این قالی ها با تراکم طولی 2100 تا 3000 بافته می شوند و برای پی بردن به این میزان تراکم باید یک متر از گره های پشت فرش را شمارش کرد و در صورتی که سه هزار گره در آن وجود داشته باشد فرش اصل خواهد بود.
قالی های تراکم 3000 هفتصد شانه در انواع: فرش 700 شانه تراکم س هزار هشت رنگ، فرش 700 شانه تراکم 3000 ده رنگ، فرش ماشینی هفتصد شانه تراکم سه هزار 12 رنگ و قالی دستبافگونه 700 شانه تراکم 3000 14 رنگ تولید و عرضه می شود.
تعداد رنگی بالا در این قالی های ماشینی شیک ماشینی سبب شده تا از طرح های ریز و پر جزییتات استفاده شود. ارتفاع نخ خاب در این محصولات از فرش های هزار شانه تراکم 3000 بیشتر بوده و می تواند به عنوان فرش اتاق خواب و فرش اتاق نشیمن به کار رود.

فاکتورهای چون شانه و تراکم، جنس نخ خاب، جنس نخ تار و پود ، ابعاد فرش و دستگاه تولید کننده باعث افزایش و کاهش قیمت قالی های دستبافتگونه درجه یک تراکم 3000 کاشان می شوند.
فرش های اصیل تراکم 3000 کاشان ددارای برچسب و شناسنامه پشت فرش هستند که این موضوع نشان دهنده اصالت فرش می باشد.
 کسانی که قصد خرید فرش ماشینی با کیفیت و ظریف را دارند می توانند فرش های تراکم بالای هزار شانه کاشان را انتخاب نمایند. برای خرید اینترنتی فرش ماشینی تراکم 3000 کاشان به قیمت عمده می توانید وب سایت خرید فرش 1000 شانه کاشان را بر گزینید و خریدی لذت بخشی را تجربه نمایید.

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  شماره حسابهای فرش کاشان
•  استخدام در فرش کاشان
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه